Akademie věd ČR - Akademie věd ČR

Vyhledávání

Celý intranet Aktuální oblast


Středisko společných činností AV ČR, v. v. i.
Národní 1009/3
110 00 Praha 1
Tel.: +420 221 403 111

 

IČ: 60457856

DIČ: CZ60457856

 

ID datové schránky:

6vtfr9w

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Důležité odkazy

gs_logo_w256.jpg23_6_11_Letni_skola_pamatnik_Vitkov_foto_skys_x26x_resize.jpgMazanek_logo.pnglvicek.png

 

Konferenční centrum - zámek Liblice

Otevřená věda II

Euraxess

Nakladatelství Academia

Vila Lanna

Středisko společných činností AV ČR

je veřejná výzkumná instituce zapsaná v Rejstříku veřejných výzkumných institucí vedeném MŠMT ČR. Je samostatným právním subjektem neziskového charakteru, jehož cílem je zajišťování infrastruktury výzkumu a vývoje a poskytování podpůrných činností zejména Akademii věd ČR a jejím pracovištím. Více informací  

Nabídka služeb pracovištím AV ČR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Křest knihy V zajetí Atlantiku

Srdečně vás zveme na autogramiádu a křest knihy autorky Inny Václavové V zajetí Atlantiku, jež se uskuteční ve čtvrtek 1. února od 17 hodin v Literární kavárně Knihkupectví Academia, Václavské náměstí 34.

16.1.2018

Více zde

Slavnostní novoroční představení opery Rusalka

Tradiční slavnostní novoroční představení se uskutečnilo 11. ledna 2018 v historické budově Národního divadla v Praze, uvedena byla Dvořákova opera Rusalka. Představení se zúčastnili významné osobnosti naší společnosti, zahraniční hosté, zástupci partnerských organizací i sponzoři.

12.1.2018

Více zde

Výstava o osobnostech české vědy putuje po USA

Výstava je v těchto dnech k vidění na Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu, kde ji dosud zhlédlo na pět tisíc návštěvníků. Další místo výstavy bude v Memphisu v Tennessee, kde se uskuteční  Memphis in May International Festival, jež je letos zaměřen na Českou republiku.

11.1.2018

Více zde

Komentovaná prohlídka výstavy KUK aneb Nástroje poznání

Navštivte komentovanou prohlídku výstavy KUK aneb Nástroje poznání. Zdeněk Buchta, z oddělení Koherenční optiky, vás provede čtyřmi tematickými okruhy výstavy a přiblíží práci vědců z Ústavu přístrojové techniky AV ČR. Budete moci ocenit krásu prvního elektronového mikroskopu nebo si otestovat elektrickou činnost srdce.

4.1.2018

Více zde

Jak znečištěné ovzduší ovlivňuje lidské zdraví

Jedním z ožehavých témat, kterým se experti z Akademie věd ČR zabývají, je i otázka životního prostředí. Nejnovější poznatky, o vlivu znečištěného ovzduší na zdraví české populace, představil prosincový seminář Komise pro životní prostředí AV ČR. S poznatky se můžete seznámit ve čtvrtém čísle časopisu A / Věda a výzkum.

29.12.2017

Více zde

Sociologická encyklopedie online

Tým prof. Zdeňka Nešpora, ze Sociologického ústavu AV ČR, sestavil sociologickou online encyklopedii, která byla  spuštěna na adrese encyklopedie.soc.cas.cz. Základem internetové encyklopedie je Velký sociologický slovník (1996), Slovník českých sociologů (2013) a Slovník institucionálního zázemí české sociologie (2017).

18.12.2017

Více zde